Nás

STROOI Slovensko je viac než len značka, je to životný štýl - spôsob chápania života a starostlivosti o životné prostredie, aby sa udržateľnosť stala novým štandardom pre každú domácnosť i obchodných zákazníkov.

 

Znečistenie plastmi je jednou z najväčších environmentálnych výziev, ktorým dnešný svet čelí. Zatiaľ, čo jedna individuálna plastová slamka nespôsobí ekologickú katastrofu, problém vytvára celý rozsah. Naša kultúra rýchlej doby predstavuje celosvetový problém a existuje zúfalá potreba plastových či iných jednorazových alternatív.

Berúc do úvahy celý životný cyklus týchto výrobkov, skutočne nie sú vhodnou alternatívou pre nás ani našu planétu. Priemerné užívanie plastovej slamky je 30 minút. V skutočnosti zostáva ďalej v prírode ďalších 200+ rokov. A to hovoríme i o slamke PLA.

 

STROOI Slovensko, založené topmodelkou Barborou Bruškovou v Bratislave v roku 2019, je spoločensky zodpovednou spoločnosťou a dodávateľom ekologických produktov vyrobených na osobné a komerčné použitie. Namiesto nahradenia jedného problému druhým, Barbora cítila, že nastal správny čas na zavedenie slamky zo slamy či bambusu používanej dávno pred plastom.

 

Chceme sa pozrieť do budúcnosti, kde bude naša planéta zbavená plastového odpadu. Preto jediná alternatíva s podobnými vlastnosťami ako plastové, papierové či PLA slamky sú práve slamené a bambusové slamky STROOI.

 

Pomáhame Vám robiť viac udržateľných rozhodnutí.

 

Preto šírme lásku, nie odpad.