Nás

STROOI Slovensko je etická spoločnosť zameraná, aby sa udržateľnosť stala novým štandardom pre domácnosti aj obchodných zákazníkov.

Spolu s problémami spôsobenými plastovými slamkami vidíme skutočný problém, ale i s ostatnými „ekologickými“ slamkami na pitie, ako sú papier, bioplast a dokonca aj opakovane použiteľné slamky z kovu či skla.

 

Berúc do úvahy celý životný cyklus týchto výrobkov, skutočne nie sú vhodnou alternatívou pre nás ani našu planétu. Priemerné užívanie plastovej slamky je 30 minút. V skutočnosti zostáva ďalej v prírode ďalších 200+ rokov. A to hovoríme i o slamke PLA.

 

Namiesto nahradenia jedného problému druhým, naša zakladateľka topmodelka Barbora Brušková cítila, že nastal správny čas na zavedenie slamy používanej dávno pred plastom.

 

Slamené slamky sú vyrobené zo stebiel slamky, ktoré sú poľnohospodárskym produktom, ktorý by inak vyšiel nazmar. Vrch sa používa na múku a stonka sa zvyčajne spaľuje a tak ide o ukážkový príklad cirkulárnej ekonomiky.

 

Chceme sa pozrieť do budúcnosti, kde bude naša planéta zbavená plastového odpadu. Preto jediná alternatíva s podobnými vlastnosťami ako plastové, papierové či PLA slamky sú práve slamené slamky STROOI.

 

Pomáhame Vám robiť viac udržateľných rozhodnutí.

Udržateľnosť je v našich rukách.   

 

Preto šírme lásku, nie odpad.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie