FAQ

Ako si môžem kúpiť slamené slamky STROOI?

Slamky zo slamy si môžete jednoducho a rýchlo objednať cez náš e-shop, kde ponúkame 100 a 500ks balenia. Pokiaľ máte záujem o veľkoodber do svojej reštaurácie, baru, hotelu či kaviarne, prosím neváhajte nás kontaktovať na info@strooislovensko.com. Budeme sa tešiť na vzájomnú spoluprácu.

 

Mám alergiu na lepok, môžem aj tak piť z vašej slamky?

Áno! Aj keď sú slamené slamky vyrobené zo stebiel obilnín, neobsahujú žiadne stopy lepku. Ten je uložený v zrnách, ktoré so slamkami neprichádzajú do styku.

Ak však trpíte akútnou alergiou na lepok, pred použitím našich slamiek sa prosím poraďte s kvalifikovaným odborníkom, pretože vaše zdravie je nám prvoradé.

 

Ako sa slamené slamky vyrábajú?

Slamené slamky sú vedľajším produktom obilninových plodín. Po zbere putujú klasy na spracovanie múky a slamky STROOI sa vyrábajú zo zbytku slamy, ktorá by inak zhnila na poliach.

 

Ako to, že sa nerozmočia?

Aj keď sa zdajú na prvý pohľad krehké, sú veľmi pevné a odolné. Na rozdiel od papierových slamiek, slamené slamky neabsorbujú vodu a pri pití sa nerozmočia.

 

Dajú sa použiť opakovane?

Slamené slamky STROOI sú primárne určené na jedno použitie. Vzhľadom na ich kompostovateľnosť ich môžete používať toľko, koľko chcete, bez obáv, že nimi znečisťujete planétu.