Prečo práve tie slamené?

Neviete si vybrať zo súčasných ekologických alternatív slamiek?


V STROOI Slovensko sme zostavili niekoľko na trhu dostupných možností a zdôraznili sme, prečo veríme, že slamené slamky sú zatiaľ najlepšou voľbou. P.S. Nenechajte sa zmiasť výrazom slamky zo slamy. Proteín lepku sa nachádza len v zrnitej časti pšenice, takže naše slamky sú bezpečné aj bez lepku!:)


Dôvody, prečo sú slamené slamky tie najvhodnejšie: 1. PRÍRODNÉ V tejto kategórii sú hlavnými uchádzačmi slamené a bambusové slamky. Iba to sú 100% prírodné slamky, ktoré sa môžu prirodzene rozložiť a integrovať späť do prírody bez pomoci priemyselných závodov na kompostovanie. Avšak na rozdiel od bambusových slamiek sú tie slamené jednorazové, a preto vhodnejšie pre kaviarne, reštaurácie a iné podniky i domácnosti, keďže sú hygienicky nezávadné a nevyžadujú žiadne čistenie, kde taktiež treba brať ohľad na spotrebu vody pri ich umývaní.

2. KOMPOSTOVATEĽNÉ Slamené slamky a bambusové slamky sú prírodné produkty (pšenica/seno a bambus). Papierové slamky sú biologicky odbúrateľné, ale vyžadujú si výrobný proces premeny stromov na papier a na slamky (nehovoriac o použití drahých stromov na výrobu slamiek). Bioplasty sú biologicky odbúrateľné, ale iba za určitých podmienok (väčšina skutočne vyžaduje konkrétne zariadenie na rozklad bioplastov!) 3. NEMENIACE CHUŤ NÁPOJA

Na rozdiel od plastových, papierových, či kovových slamiek, slamené slamky nijako nemenia chuť vášho obľúbeného nápoja. Práve naopak, pridajú Vám zážitok z pitia a spoja Vás s našou prírodou. 4. NEROZMÁČAJÚCE SA V tejto oblasti vyhrávajú všetci okrem papierovej slamy. Nikto nechce mokrú slamku.

5. UDRŽATEĽNÉ Kovové a bambusové slamky sú dobré, pretože sú opakovane použiteľné. Avšak tiež netreba zabúdať na fakt, ak sú používané v podnikoch ich umývanie vyžaduje čistenie, kde sa spotrebuje nadmerné množstvo pitnej vody. Papierové slamky si zase vyžadujú výrobu a použitie stromových zdrojov. Aj keď sú slamky z bioplastu využívané na výrobu buničiny a rastlín, stále je proces spracovania a výroby "bioplastových" slamiek v porovnaní s továrňami na slamené slamky menej udržateľný. Slamené slamky si vyžadujú len zber, spracovanie a sterilizáciu. Navyše, keďže slamené slamky sú vedľajším produktom na výrobu múky, ak sa z nich nestanú slamky, stane sa z nich krmivo pre zvieratá.

6. VHODNÉ DO TEPLÝCH (I STUDENÝCH) NÁPOJOV Slamky zo slamy a bambusu sú víťazom, pretože príroda ich vytvorila tak, aby boli dostatočne silné, aby odolali teplu aj chladu!

MYŠLIENKA NA ZÁVER Zatiaľ čo slamky z nehrdzavejúcej ocele, skla a bambusu sú skvelé na opätovné použitie, počet kaviarní, reštaurácii a barov, ktoré slamky neumývajú správne, vás šokuje. Preto keď do hry vstupujú jednorazové a hygienické faktory. alternatívne slamky ako práve tie slamené sú perfektnou voľbou.26 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše